0

Per 4-5 veta:

-Grure i filxhan caji
-Sheqer 1 1/2 e filxhanit te cajit
-Arra te qeruara 1/2 filxhani
-Niseshte 1 filxhan kafe
-Uje 7 filxhane caji
-Pak kanelle

Pergatitja  
Grurin e bardhe e pastrojme nga lendet e huaja,e veme te zieje derisa te plasaritet kokrra. Niseshten e tretim ne pak uje,e bashkojme me grurin shtojme edhe sheqerin dhe vazhdojme ta ziejme derisa te marre vale.E heqim nga zjarri dhe e zbrazim neper tasa.Ne siperfaqe i hedhim Arrat e shtypura dhe te perziera me kanelle.